ES Clinic - Excellent Smile Clinic

Mesaj Gönder

Formu Doldurun Sizi Arayalım

İmplant Tedavisi

image

En büyük diş problemlerinden biri diş eksikliği ve diş kaybıdır. Çeşitli nedenlerden kaynaklanan diş eksikliği, insanlarda çiğneme, konuşma ve estetik sorunlara neden olur. Bu sorunları gidermek için eksik dişler yerine bir diş Köprüsü veya diş implantı yapılır. İnsanlardaki bu sorunlar birçok fonksiyonel ve estetik soruna neden olmaktadır. Fonksiyonel bir çiğneme yapılamaz ve bu problemler çene ekleminde sorunlara neden olur. Estetik problemler ve konuşma bozuklukları nedeniyle insanların özgüvenleri de etkilenir. Eksik dişler için İmplant tedavisi ağız sağlığı için ideal bir tedavi seçeneğidir. Bir diş eksikse, bunun için bir İmplant yapılabilir. Komşu dişlere zarar vermeden tek bir implant uygulanır ve diş daha sağlam ve estetik hale getirilir. Dişsiz parçaların uzun süre tedavi edilmediği durumlarda ciddi kemik problemleri ortaya çıkar. Diş kaybının olduğu bölgeye birden fazla implant uygulanabilir. Dayanıklılık ve estetik açısından mükemmel sonuçlar verir. Gerekirse, hastanın ağız yapısına bağlı olarak köprüler veya hareketli protezler ile desteklenebilir. Dental İmplant tedavisinin yetersiz olduğu durumlarda, tam bir diş protezi yapılabilir.

İmplant nedir?

İmplant, tedavi edilemez diş çürümesi veya diş eksikliği durumunda yapılan bir tedavidir. İşlevini yerine getirmek için çene kemiğine yerleştirilen ve doğal bir diş gibi görünen bir titanyum vidadır. İçeriğindeki titanyumun bileşimi insan vücudu ile uyumludur. Hiçbir yan etkisi yoktur. Diş dokularına zarar vermez. Diğer diş kaplamalarından daha sağlıklı ve daha etkilidir. Ancak bu tedavinin yapılabilmesi için hastanın sağlıklı bir ağız yapısına sahip olması şarttır. Genel sağlık durumu uygun olmayan hastalara İmplant tedavisi uygulanamaz. Bu tedaviyi diyabet hastalarına, yüksek riskli kalp hastalarına, hamile kadınlara ve titanyum alerjisi olan hastalara uygulamak doğru değildir.

İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

Bu tedavi uzman diş hekimleri tarafından yapıldığında oldukça pratik ve kolaydır. Bu çok basit bir cerrahi prosedürle yapılabilir. Prosedüre uygun olarak basit bir yöntemle çene kemiğine yerleştirilir. İmplant tedavisi genellikle lokal anestezi altında yapılır. Hasta, tedavi sırasında kesinlikle ağrı hissetmez. İmplant tedavisinin bir sonucu olarak, diş etlerinde ve kemik dokusunda erime meydana gelmez. Zaten, bu tedavinin amacı olası ciddi sağlık sorunlarını ortadan kaldırmaktır. İmplant tedavisi pratik ve doğru bir tedavidir. Uygulama aşaması birkaç adımdan oluşur. İlk olarak, hasta muayene edilir ve diş ölçümleri alınır. Çene kemiğine bir soket açılır. İmplant malzemesi belirlenir. Bu anlamda hastanın seçimi de önemlidir. Çünkü hepsinin farklı fiyatları var. İmplant, çapına ve uzunluğuna göre bu açık sokete yerleştirilir. Bu işlem yaklaşık 10 dakika sürer. Bu standart bir tedavidir. Bu şekilde, diş eksikliğinin olduğu alan kapatılır. Yerleştirilen yapay bir diş doğal bir diş görünümündedir ve diğer dişlerden ayırt edilemez. İmplant tedavisi, bir kişinin gülümsemesi, konuşması, sosyal hayatına devam etmesi ve güzel bir gülümsemeye sahip olması için yapılan bir tedavidir.