ES Clinic - Excellent Smile Clinic

Mesaj Gönder

Formu Doldurun Sizi Arayalım

image

Gülüş Tasarımı Nedir?

Çeşitli nedenlerden dolayı estetik görüntüsü bozulan dişler, kişinin yüz şeklini ve gülüşünü olumsuz etkiler. Gülüş tasarımı, hastaların bir veya birden fazla yöntemle mümkün olduğunca doğal ve güzel bir görünüm elde etmelerini sağlayan bir tedavidir. Kısaca dudak, diş eti ve diş gibi bazı estetik faktörlerin birbirleriyle ve ayrı ayrı uyumunu değerlendiren, detaylı estetik analizler yapılan ve mükemmel bir gülümseme sağlayan bir süreci içerir. Dudak seviyesi, diş yüksekliği, diş eti seviyesi, diş rengi ve diş hizalaması gibi faktörler, gülüş tasarımının temelini oluşturan faktörlerdir. Hollywood gülüşü olarak ta bilinen gülüş tasarımı, ünlülerin tedavisi olarak bilinmekteydi. Ama günümüzde artık herkesin tercih ettiği bir tedavi yöntemi olmaya başladı.

Gülüş Tasarımı

Gülüş tasarımı uygulaması ile hastaların diş etleri normal ve sağlıklı görünüme kavuşur. Dişlerin renkleri ve hasarları düzeltilir. Dişlerde boşluk varsa düzeltilir ve bu sayede daha estetik bir gülüş elde edilir. Gülüş tasarımı, uzman diş hekimleri tarafından yapılmalıdır. Yüzün yapısı, dişler ve dudaklar gibi tüm detayları incelenip analiz edilmelidir. Kişiye göre değişse de, birkaç seansta tamamlanır. Dişlerin ve diş etlerinin bu tedavi kapsamında uyum içinde olması çok önemlidir. Zaten tedavinin temel amacı budur. Kişiye özel yapılan gülüş tasarımı, diş hekimi ve hasta tarafından verilecek ortak karar ile belirlenir.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Estetik diş hekimliği tedavilerinde sıkça kullanılan, ortodonti ve sanatsal perspektifi birleştirerek yapılan gülüş tasarımı, kişiselleştirilmiş bir prosedürdür. Kişinin yüz özelliklerine, cinsiyetine, dudak şekline ve beklentilerine uygun bir şekilde yapılır. Öncelikle, mevcut diş problemleri ve diş eti sağlığı tedavi edilir ve uygun düzeye getirilir. Bazen seanslar uzayabilir. Bu durum tamamen hastanın ağız yapısına bağlıdır. Tedavi süresi, yapılacak tedavi planına göre değişir. Estetik açıdan hoş gülümsemeye sahip olmak çok önemlidir. Tedavi öncesinde hastalar, gülüş tasarımı sonrasında nasıl görüneceklerini önceden görebilecekler. Bu teknoloji sayesinde hastalar, bilgisayarda nasıl bir gülüşe sahip olacaklarını görerek karar vermektedirler. Kişinin arka dişlerinde, diş eksikliği olması, gülümsemenin kalitesini düşürür. Gülüş tasarımı tedavisi protez uzmanı, periodontolog ve ortodonti uzmanı işbirliği ile tamamlanan bir tedavi zinciridir. Bu tedaviler uygulanırken yüz ve gülümseme simetrisi, gülümseme stili, yaş ve cinsiyet, kişinin iç ve dış görünümü dikkate alınır. Birçok test ve tıbbi analizler yapılır ve bu analizlerden sonra bilgisayarda yapılacak düzenlemeler planlanır. Dişlerin kalıpları hazırlanır ve son aşamada ise tedavi tamamlanır. Mükemmel bir gülüş, hayatın birçok alanında kişiye önemli avantajlar sağlar. Hem fiziki anlamda özgüven katar, hem de iletişimimizde başarıyı arttırır. Gülüş tasarımı, tıp ve sanatı birlikte uygulayarak harika bir tekniktir. Gülüş tasarımının kişiye sunduğu avantajlar vardır. En önemli avantajı ise mevcut diş hastalıklarının tedavi edilmesidir. Çünkü diş tedavisi de bu süreçte yapılmaktadır.